OKYAY Çay ve Kahve Makinaları

Firmamız 1975 yılında Ankara'da faaliyetine başlamış, otel, mutfak, bar, restaurant ekipmanları satışı ve ihracatı yapan Türkiye'de turizm sektörüne hizmet veren ilk kuruluşlardan biridir.

 

Daha sonraki yıllarda İstanbul'da imalat sektörüne girmiş ve Türkiye'de gerçek bir ihtiyaç olan komple paslanmaz çelikten mamül çay makinası, semaver, filtre kahve makinası, sıcak su makinası, sıcak süt makinası imalat ve satışına başlamıştır.

 

Türkiye genelinde birçok fabrika, hastane, cafe, pastane, otel, banka genel müdürlük ve şubelerinde halen kullanılmakta olan bu makinaları zaman içinde geliştirerek 1997 yılında da CE, TÜV, SASO belgelerini almış ve ihracata yönelik imalata başlamıştır.

 

Firmamız üretimi olan modellerinin markaları ÇAYMAK-ÇAYOMAT-ÇAYOMATİK firmamız adına Türk Patent Enstütüsü'nce tescillidir. Ayrıca firmamız makinalarında kullanmakta olduğumuz gerçek garantili ve korumalı makinaları çalıştırma sistemlerimiz de yine firmamız adına Türk Patent Enstütüsü'ne tescil ettirilmiştir.

 

Ürünlerinde gerçek kalite, hijyen ve müşteri memnuniyetine önem veren firmamız, kendi imalatı olan Açık Büfe Servis Ekipmanları, meyve suyu, süt, şarap dispenserleri ile ürünlerini çeşitlendirmiştir.

 

Firma olarak iddiamız Türkiye'de hala gözardı edilen tüketici sağlığı ve kalite ile ilgili çalışmalarımızı hiç aksatmadan yolumuza devam ederek insanlarımızı bilinçlendirmektir.

 

Son yıllarda yapmış olduğumuz ürünlerin yurt dışında da kabul görmesi, ihracatımızın artması doğru yolda olduğumuzun bir kanıtıdır.

Yurt içi ve yurt dışı piyasada kalıcı olmak için ARGE çalışmalarımız devam etmektedir.

 

Saygılarımızla,

OKYAY LTD. ŞTİ.